Anasayfa / Gündem / Tepedoğan Köyü Camisi Dualarla İbadete Açıldı

Tepedoğan Köyü Camisi Dualarla İbadete Açıldı

İlçemizin Tepedoğan köyünde hayırsever vatandaşların katkısı ile yapımı tamamlanan 250 kişilik Cami gerçekleşen törenle ibadete açıldı. Tepedoğan Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şuayip Gömeç‘in girişimleri ve köy halkının destekleri ile yeni cami yapımı için sürdürülen çalışmalar sonuç verdi.

Tepedoğan köyünde gerçekleştirilen açılış törenine Kaymakam Yasin ÖZCAN, Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Jandarma Komutanı Teğmen Yuşa Kılınç, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Doğan, İl Genel Meclis Üyeleri Abdullah Güngör, Dursun Tuncer, Murat Yıkılmaz, Emniyet Müdürü Kadir Topkaya, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir, Yozgat İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu din görevlileri, daire müdürleri, köy muhtarları ve çevre köylerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Tepedoğan Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şuayip Gömeç, açılış konuşmasını yaptığı törende, 1 yıl önce cami inşaatımıza başladık. Bu süre zarfında halkımızın desteği ile camimizi bitirdik. 1 milyon 110 bin TL bir masrafımız oldu. Camimiz 250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği şekilde tasarlandı. Altta bir yemekhanemiz var. Muhtarımızla birlikte çok uğraştık, kendilerinden, köy halkından yardım edenlerden Allah razı olsun.” Diye konuştu.

 

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ise Bu mübarek günde hem 15 Temmuzun anıldığı bir haftada hem de şehidimizin Şahadetinin seneyi devriyesinin olduğu bir sıra da Tepedoğan köyümüze yakışır bir caminin açılışında sizlerle beraber bulunmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Türkiye’mizin her ilinde her ilçesinde ve köylerinde camii yapılmaktadır. Diğer yerlerden ellerine makbuz alan orda bir cami kuran kursu yaptırıyoruz diye gelirler ama Allah’a çok şükür ki Sarıkaya da hiçbir cami dışarıya çıkmamıştır. Sarıkaya asil insanların olduğu bir memlekettir. Tepedoğan’da Şehitler diyarı bir köyümüzdür. Doğan Göçer, Yıldız Gürsoy ve Yılmaz Gündüz Tepedoğan Köyümüze kayıtlı şehitlerimiz. Bugünde burada Şehit Yılmaz Gündüz’ün yemeğinde bir araya geldik. Cenab-ı  Allah Şahadetlerini kabul eylesin inşallah Peygamber efendimize komşu olurlar. Yakınlarını bizleri onların şefaatine nail eylesin. Vatanımızın milletimizin birliğini beraberliğini dirliğini düzenini bozmak isteyenlere fırsat vermesin rabbim. Bayraklar göklerde dalgalanmaya devam etsin ezanlar minarelerde okunmaya devam etsin inşallah camimizin cemaati bol olur. Sözlerime son verirken hepinize katkılarınızdan ve desteklerinizden dolayı Allah Razı olsun.” Dedi.

Kaymakam Yasin ÖZCAN ise İslam’ın Müslümanlara ve esasen de tüm insanlığa toplumsal olgunluk, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik ve beraberlik hasletleri kazandırmayı hedeflediğini ifade etti. Özcan “Geçen sene yeni yapılan caminin temelini atmıştık. Bugün tamamlanan ve ibadete açılan camii ihtiyaca cevap veren muhteşem ve güzel bir cami olmuş. Temelini attığımız o günden bugüne yaklaşık bir sene geçmesine rağmen çok hızlı bir şekilde ve tabiî ki bur da hayır sever vatandaşlarımızın verdiği o hayırlarının çok büyük etkisi var. Bir sene içerisinde hızlı bir şekilde caminiz mükemmel bir şekilde bitmiş. Yapanlardan ve yapanlara öncü olanlardan bu işe hayırlara vesilen olan maddi manevi her türlü desteği veren herkese teşekkür ediyorum. Tepedoğan köyümüz tabi bizim köylerimiz içerisinde müstesna ve özelliği olan köylerimizden birisi vatanına milletine bağlı vatandaşlarımızın zamanı geldiğinde de seve-seve canlarını kanlarını veren bir köyümüz. Tabii ilçemizde öyle Yozgat’ın kendisi zaten vatan perver vatandaşlarımızın müteşekkir olduğu bir il.Tepedoğan da bu yönüyle özel bir köyümüz. Şehitlerimiz var yakın bir zamanda polis Şehidi verdiğimiz yine Demokrasi şehidimiz var gazilerimiz var bu vesileyle başta tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ise acil şifalar ve sağlıklı afiyetli günler diliyorum. Ayrıca bugün burada ikram edilen yemeği vesile olan Şehit babası’na ve Şehit ailesine ve Şehidimizin kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Onlarında yemeklerini ve hayırlarını Allah kabul etsin diyorum.” Dedi.

Şehit babası Tünay Gündüz ise gazetemize verdiği demeçte “Şehidimiz Yılmaz Gündüz adına tertip ettiğimiz Mevlid-i Şerif’imize iştirak etmek suretiyle bizleri onurlandıran başta ilçemiz Kaymakamı Yasin Özcan’a Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel’e Garnizon Komutanımıza, İlçe Emniyet Müdürümüze, İlçe Müftümüze, siyasi parti temsilcilerine ve uzak yakın demeden bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Emrah Kandemir Dua ederek Caminin hayırlara vesile olmasını dileyerek açılış töreni son buldu.

İlginizi çekebilir

Babayağmur Köyümüzde Yangın

Sarıkaya’ya bağlı Babayağmur köyünde hasat edilen tarlada saman yapımı sırasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. …

Login

Lost your password?