Anasayfa / Gündem / NUR YÜZLÜ HAYIR SEVER İŞ ADAMI HALİS DAŞTAN HAKKA YÜRÜDÜ

NUR YÜZLÜ HAYIR SEVER İŞ ADAMI HALİS DAŞTAN HAKKA YÜRÜDÜ

Yardımlaşma ve paylaşma İslam Dininin Müslümanlara yüklemiş olduğu manevi bir sorumluluktur.Elbette sadece İslam dinine mensup olanlar değil insani yönü güçlü her insan da yardım sever olabilir.

Gelişen ve büyüyen Dünya da her milletten insanlar ortak yaşam dediğimiz Dünya üzerinde kendi inanış ve yaşam tarzlarına göre yardımlaşmayı gerçekleştirirler.

Ancak İslam Dininin Müslümanlara yüklemiş olduğu manevi misyon daha yüksek hangi dine mensup olursa olsun İnsan,hayvan Allahın yarattığı ne varsa her zerresine karşı Müslümanları merhametli olmaya ve yardım etmeye çağırmaktadır.

Yaşadığımız toplumda hayır sever yardım sever olmak kadar zor bir durumda yoktur.Kolay değil hiç tanımadığı insanlara yardım etmek onları mutlu kılmak insan nefsine zor gelen en ağır görevlerden bir tanesidir.

Bunları neden söylüyoruz.Geçtiğimiz günlerde hakkın rahmetine kavuşan ömrünü hayra adamış insanların mutlu olması için Allahın verdiği serveti ihtiyaç sahiplerine,Camilere vermek suretiyle bir ömrü tamamlayan Merhum Sarıkayalı İş Adamı Halis DAŞTAN arkasından bu güzelliklerle dünyaya veda etti. Allahın rahmeti merhameti üzerine olsun.

Sarıkaya da sevilen sayılan merhum Halis DAŞTAN’a Allahtan rahmet dilerken;yakınlarına dostlarına,akrabalarına tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.Makamı cennet yattığı yer nur olsun.

Allah rahmet eylesin…

İlginizi çekebilir

Tepedoğan Köyü Camisi Dualarla İbadete Açıldı

İlçemizin Tepedoğan köyünde hayırsever vatandaşların katkısı ile yapımı tamamlanan 250 kişilik Cami gerçekleşen törenle ibadete …

Login

Lost your password?