Anasayfa / Gündem / Hastanede Sıra Beklemeye Farklı Çözüm

Hastanede Sıra Beklemeye Farklı Çözüm

Devlet hastanelerinde sıra beklerken hastaların artık canları sıkılmayacak. Sarıkaya Devlet Hastanesi’nde de hastalar, satranç oynayıp kitap okuyabilirler.

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastanelerde hastaların morallerini yükseltmek için sosyal alanlara yer veriliyor. Hastane içerisinde çocuk oyun alanı, kütüphane ve satranç oyun alanları var.

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Çocuk Oyun Alanı

Akdağmadeni Devlet Hastane içerisnde, çocuk polikliniği katında çocuklar için oluşturulan oyun alanı,  çocukların muayene öncesi oyun oynayarak, morallerini yükseltiyor.

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Peyami Duman yaptığı açıklamada; oyun parkında tahterevalli, salıncak, oyuncak ev ve puflar bulunduğunu, çocukların hastalıkları birbirine geçirmemeleri için sağlıklı şartlar altında günlük oyun alanının bakımını ve temizliğini yaptırdıklarını, çocuklara moral olduğunu söyledi.

Yerköy Devlet Hastanesinde Kütüphane

Konya Kitap Okuyor Platformu ile ‘Kardeş Kütüphane’ projesi protokolü ile Yerköy Devlet Hastanesinde kurulan kütüphane, hastanede gerek poliklinik sırası bekleye, gerekse yatan hastaların ve refakatçilerinin boş geçen zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmelerine olanak sağlıyor.

Sarıkaya Devlet Hastanesinde Satranç Oyun Alanı ve Kitaplık

 

Sarıkaya Devlet Hastanesinde ise muayene için bekleyen hastalara satranç oyun alanları ve kitap okuyabilmeleri için kitaplık oluşturuldu. Hastalar sıra beklerken vakit geçirebilecekleri, karşılıklı sohbet edebilecekleri satranç oyun alanı ise hastalar tarafından beğeni kazanmış durumda.

Sosyal Projelere Yer Verilecek

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada;. “Hedefimiz etkin, verimli, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, bedenen ve ruhen sağlıklı toplumlar için çalışmaktır. Sağlık sadece bedenin değil, ruhunda iyi olma halidir. Bizler bu hedef doğrultusunda hastanelerimizde hastalarımız için daha fazla sosyal alan oluşturmaya, sosyal projelere yer vermeye çalışacağız” dedi.

İlginizi çekebilir

Babayağmur Köyümüzde Yangın

Sarıkaya’ya bağlı Babayağmur köyünde hasat edilen tarlada saman yapımı sırasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. …

Bir cevap yazın

Login

Lost your password?