Anasayfa / Gündem / Babayağmur Köyümüzde Yangın

Babayağmur Köyümüzde Yangın

Sarıkaya’ya bağlı Babayağmur köyünde hasat edilen tarlada saman yapımı sırasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Babayağmur’da saman yapımı sırasında çıkan yangın nedeniyle arpa ve buğday ekili yaklaşık 200 dekarlık alanda zarar oluştu. Kısa sürede büyüyen yangın, çevredeki henüz hasadı yapılmamış arpa ve buğday ekili tarlalara yayıldı.

Çiftçiler kendi imkanlarıyla yangını söndüremeyince ilçedeki itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Bu sırada yangının daha geniş alana sıçramaması için tarlaların kenarları kepçeyle kazılarak önlem alındı. İlçe itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu yangın söndürüldü. Yaklaşık 200 dekarlık tarladaki mahsul yangında zarar gördü. Yangının çıkış nedeni ve zararın belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör de olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Güngör, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, anız yangınlarına karşı dikkatli olunması gerektiğine vurgu yaptı. Sigara, cam kırığı ve cam şişe gibi şeylerin yolların kenarına atılmaması gerektiğine işaret eden Güngör, vatandaşları uyardı.

 

İlginizi çekebilir

Tepedoğan Köyü Camisi Dualarla İbadete Açıldı

İlçemizin Tepedoğan köyünde hayırsever vatandaşların katkısı ile yapımı tamamlanan 250 kişilik Cami gerçekleşen törenle ibadete …

Login

Lost your password?