Anasayfa / Medya / 21 Aralık 2013 İş Güvenliği Uzmanlık Sınavı Sonuçları İş Güvenliği Uzmanlık sonuçları hangi tarihte açıklancak?

21 Aralık 2013 İş Güvenliği Uzmanlık Sınavı Sonuçları İş Güvenliği Uzmanlık sonuçları hangi tarihte açıklancak?

21 Aralık 2013 İş Güvenliği Uzmanlık Sınavı tarihi sonuçları.21 Aralık İş Güvenliği Uzmanlık Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak.İş Güvenliği Uzmanlık Sınavı cumartesi günü sınav sonuçları.Tüm Ayrıntıları habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bir bilgialmadık ama bilgiler geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

105 bin kişi  belge sahibi olmak için ter dörktü.İşyerleri A ve Be sınıfıbelgeye sahip iş güvenliği uzmanlığı açıklarını kapatmak için sınavbugün kapatıldı. Sınavın bu sefer yoruma dayalı olduğunu belirtiler.Yeni uygulamaya göre 1 Ocak itibariyle 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerine, iş yeri hekimi ve iş güvenliğiuzmanı çalıştırma zorunlu hale geliyor. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı e A ve B sınıfı belgeye sahip iş güvenliğiuzmanı sayısını artırmak için çalışmaya devam ediyor.

A ve B Belgesi Nasıl Alınır?
A) Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını işgüvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığıeğitimine katılarak yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılıolan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

Bakanlık İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde mühendis,mimar veya teknik eleman olarak en az on yıl görev yapmış olanlardan (A) sınıfıiş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,

İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında doktora yapmış olanmühendis, mimar veya teknik elemanlara,

İş sağlığı ve güvenliği alanında müfettiş yardımcılığı süresi dâhil en az sekiz yılteftiş yapmış mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişlerine,

Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında uzmanyardımcılığı süresi dâhil en az sekiz yıl fiilen görev yapmış mühendis, mimarveya teknik eleman olan Bakanlık iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına, Çalışma veSosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce verilecektir.

(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ise;

(C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını işgüvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığıeğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılıolan mühendis, mimar veya teknik elemanlar ile iş sağlığı ve güvenliği veya işgüvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan mühendis, mimar veya teknikelemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılıolanlara, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce verilecektir.

Don't be shellfish...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email

İlginizi çekebilir

Ersan Gülüm Çin’e satıldı

Beşiktaş’ın savunmadaki yıldızlarından Ersan Gülüm 7 milyon Euro bonservis bedeliyle Çin’e transfer oldu. Beşiktaş’ın savunmadaki …

Bir Cevap Yazın

Login

Register | Lost your password?
0

Your Cart